Fremgang i Rumænien

Spændende nyheder fra Iasi, Rumænien!

Vores team har arbejdet hårdt og udviklet Prædiktiv Varme Optimering-løsningen til det rumænske marked, og vi er begejstrede for de fremskridt, vi har gjort indtil videre.

 

I går mødtes medlemmer af vores team – inklusive Marius Cuzub, Ilie Mosorete, Anders & Anders – med repræsentanter fra rådhuset i Iaşi, herunder Cristian Nistor fra Primăria Municipiului Iaşi, for at diskutere, hvordan vores teknologi kan hjælpe med at reducere energiforbruget i bygningerne i kommunen.

 

Desuden havde vi en indsigtsfuld rundvisning i MCM Centret i Iasi centrum, af Mihai Sorin Daniliuc, hvor vi kunne se, hvordan vores løsning også kunne anvendes i kontorlokaler, indkøbscentre og restauranter.

 

Tak til alle involverede, for produktive og oplysende møder – vi ser frem til det kommende samarbejde!

Related Articles